Състезател на ШК „Елит“ спечели преходната купа на турнира „Млади надежди“ в Плевен

19.12.2016 10:00

shah

Никола Кънов от София стана първи във втория турнир от шахматната верига „Млади надежди” за деца до 10 години, който се игра на 17 и 18 декември в залата на СКШ „Плевен XXI“. За това съобщават от плевенския клуб по шахмат.

shah1

9-годишният ученик от I -во СУ „Пенчо Славейков“ победи 7 от противниците си, състезатели на клуба-домакин. Момчето показа и двата дни силна и убедителна игра и спечели преходната купа на турнира. Той ще я притежава до следващото надпревара, която ще се проведе в края на месец януари 2017 г., отново в СКШ „Плевен XXI“.

shah_nora
Второто място с 6 точки зае Нора Рашева, която допусна само едно поражение от победителя. Трети с 4,5 т. се класира Самоел Вътков.
Първото място при 8-годишните спечели Виктор Иванов, който успешно защити водачеството си от предишния турнир и отново стана притежател на преходната купа в тази възрастова група.
За първи път във веригата се включиха и начинаещите Миат Дюришич и Даниел Пелов, които финишираха съответно с по 2 и 1 точка.
За първите трима и за победителя до 8 години имаше предметни награди и грамоти.

Честито на победителите! С пожелание за здраве, радост и късмет и много победни турнири през Новата 2017 година!
Снимки: Красимир Кънов