„Спартак“ изпусна победата срещу „Берое“ в здрав и нервен мач (галерия)

05.11.2016 20:09

5.11.beroe1

Баскетболният „Спартак“ отстъпи на „Берое“ в мач от четвъртия кръг на НБЛ Vivacom. Момчетата на треньора Александър Дяковски допуснаха загуба със 75:81 (19:16; 18:23; 22:14; 16:28). Спартаклии само могат да съжаляват, тъй като изиграха силен мач, в който водеха в резултата почти през цялото време, а няколко грешки в последните минути наклониха везните в полза на заралии. Силно за плевенчани се включи младият Милен Дудев, който трябваше да замени Александър Груев още в началото на двубоя заради травма на капитана.

5.11.beroe2
За „Спартак“ най-резултатен бе Димитър Маринчешки с 24 точки, Милован Савич наниза 20, а Мартин Маринов – 17. За гостите от Стара Загора най-точен бе Шейн Гибсън, който завърши мача с 22 точки, а 17 добави Стипе Тесия.
В следващия кръг „Спартак“ гостува на „Рилски спортист“. Мачът е на 13 ноември от 18 ч. в „Арена Самоков“.

5.11.beroe3 5.11.beroe4 5.11.beroe5 5.11.beroe6 5.11.beroe7 5.11.beroe8 5.11.beroe9 5.11.beroe10 5.11.beroe11