Малката плевенска шахматистка Нора Рашева спечели Национална купа „Морско Конче“

05.09.2016 7:22

5.09.nora1

8 годишната състезателка на СКШ „Плевен XXI“ се представи успешно на 41-то издание на НК „Морско конче“, което се проведе от 28.08 до 03.09.2016г. в Национална спортна база на к.к. Златни пясъци. В конкуренцията на 22 момичета до 12 годишна възраст, Нора натрупа 4,5 т. от 7 възможни и стана първа при момичетата до 8 години. Така плевенската шахматистка добави в колекцията си трета Национална купа за тази година, след като спечели Купа „Ивис“ през януари в гр. София, и Купа „Златна Добруджа“ през май в гр. Добрич.
Като държавна шампионка на Нора и предстои участие на Световно първенство в Батуми, Грузия от 18 до 31 октомври.
Във възрастова група до 14 години Стилиян Нановски от плевенския клуб зае четвърто място с актив от 3,5 т.
Ден, преди турнира Стилиян извоюва голям успех на откритото първенство по ускорен шах „Маринополци 2016“, печелейки купата до 14 години с резултат от 4 точки.

5.09.nora2
Традиционният турнир „Морско конче“ събра над 100 деца от 5 възрастови групи – 8,10,12,14 и 16г. Организатор на проявата беше ШК „Георги Даскалов“ Варна, а главен съдия на срещите – мм Светла Йорданова от Велико Търново.