Плевенчанка с приз за най-добра вратарка на футболен фестивал в Казанлък

27.06.2016 8:36

27.06.gundi

Близо 200 момичета взеха участие във финалния футболен фестивал за девойки до 15-годишна възраст, който се проведе от 24 до 26 юни на стадион „Севтополис“ в град Казанлък. В състезанието се включиха 12 отбора от различни градове на страната, като всички разходи по настаняването, изхранването на тимовете и организацията на мачовете бяха поети от Българския футболен съюз, като част от „Програмата за развитие на женския футбол“.
Надпреварата се проведе в две фази. В първата тимовете бяха разделени в четири групи от по три отбора, а във втората дойде време за елиминациите и мачовете за място. Тимът на НСА спечели Фестивала, след като надигра на финала „Екомет 90“ с 1:0. Повече от достойно се представи плевенският участник – ФК „Гунди“. Плевенчанки се класираха трети, като в спор за бронза надвиха „Берое“ с 1:0. За най-добра вратарка на турнира бе избрана Теменуга Георгиева от ФК „Гунди“.
Снимка: архив