Симеон Янев стана Европейски шампион по триатлон

25.06.2016 8:22

В края на миналата седмица Бургас бе домакин на Европейско първенство по триатлон. Участие взеха над 250 атлети от 24 страни. Плевенският клуб по триатлон участва с 4 свои състезатели при юноши младша възраст, които преминаха трасе от 300 м. плуване, 8 000 м. колоездене и 1500 м. бягане.

tri2
15-годишният Симеон Янев, пръв преодоля трасето с общо време 25:48 минути. След него финишира унгареца Мате Важвода с време 25:57 минути, а третото място на почетната стълбичка зае отново българин – Борислав Палашев с общо време 26:57 минути. Отличието на плевенчанина връчи президентът на Европейския съюз по триатлон Ренато Бертранди.
В отворения старт при мъжете треньорът Иво Илиев премина трасето от 300 м. плуване, 16 000 м. колоездене и 3 000 м. бягане и се класира на първо място в своята възрастова група, като също извоюва златен медал.
Преди дни плевенският триатлонист Симеон Янев спечели златен медал в своята възрастова група на провелото се Държавно Първенство по Акватлон в град Баня.