„Левски“ измъкна победата в Плевен в нервен мач (галерия)

19.03.2016 20:16

19.03.levski1

„Левски“ победи „Спартак“ със 78:82 (17:16; 17:23; 23:17; 21:16) при гостуването си в зала „Балканстрой“ тази вечер. Двата отбора изиграха оспорван и емоционален двубой, като за нагорещената до червено атмосфера в залата допринесоха и агитките на двата тима.

19.03.levski2
Мачът започна добре за момчетата на Александър Дяковски, които успяха да поведат и да поддържат крехък аванс. До средата на втората четвъртина срещата вървеше равностойно, след което „сините“ от София взеха инициативата и се оттеглиха на почивка с пет точки аванс – 34:39. Началото на третата част бе ужасяващо за спартаклии, които само в рамките на две минути бяха с 15 точки зад „Левски“. „Спартак“ успя да навакса до девет точки, като при толкова приключи и третата четвърт. На старта на заключителните 10 минути плевенчани показаха съвсем различно лице и успяха да стигнат до обрат, връщайки надеждата на привържениците, че нищо още не е загубено. Двата тима си размениха лидерството, повеждайки с 1-2 точка, а всичко приключи след тройка на Деян Карамфилов 40 секунди преди сирената.

19.03.levski3
За „Спартак“ най-резултатен бе Милован Савич, който записа 21 точки, гарнирани с 13 борби. С 19 точки се отчете Урош Величкович, а 17 вкара Александър Груев. Евгени Хаджирусев бе най-точен за „Левски“ с 20 точки, Алекс Симеонов вкара 15, а Деян Карамфилов – 12.
В следващия кръг „Спартак“ отново е домакин, като посреща тима на „Академик Бултекс 99“. Мачът е на 25 март, петък, от 18 ч.