Много въпросителни след третата поредна загуба на Спартак – фото-галерия

12.03.2016 19:07

Трета поредна загуба претърпя днес футболният отбор на Спартак – този път като домакин на Литекс с 1:2. Гостите откриха чрез Кулма в 33-тата минута, а в 70-тата увеличиха своето предимство с гол на Иван Горанов, след отсъдена за тях дузпа. В 75-тата минута момчетата на треньора Роберт Петров намалиха чрез Долапчиев след дузпа, отсъдена за нарушение, извършено от вратаря на Литекс Александров. Последният получи и директен червен картон, и тъй като гостите бяха вече извършили трите си смени, на вратата застана нисичкият голмайстор Горанов. Оставащите 15 минути и допълнителните още 4 не стигнаха на плевенчани да се доберат поне до равенство.

s11
Това е третата поред загуба на обновения в последния момент отбор на Спартак. Перспективата далеч не е оптимистична, с оглед на предстоящото гостуване на спартаклии на Нефтохимик в Бургас и на последващо домакинство на амбициозния отбор на Созопол. Днешният мач показа, че играчите все още не действат като отбор, а и усилията на един или двама да „дърпат” тима едва ли ще са достатъчни за бъдещи успехи. Изобщо, не са един или два проблемите, които треньорът Роберт Петров, получил нов вот на доверие от президента Динов, ще трябва да решава.