„Спартак“ допусна тежко поражение от „Левски“ за финал на годината

29.12.2015 20:00

29.12.levski

„Спартак“ (Плевен) отстъпи на „Левски 2014“ със 102:80 (20:27; 30:17; 20:14; 32:22) в мач от 13-ия кръг на НБЛ. Плевенчани имаха предимство единствено през първите десет минути от срещата, а този път изневери едно от силните им оръжия – стрелбата от тройката. Домакините записаха 12 от 25 срещу едва 5 от 17 за плевенчани.
Срещата тръгна равностойно и нито един от двата тима не успя да дръпне с повече от три точки. Чак към края на първите десет минути разликата в полза на спартаклии стана 7 точки след тройка на капитана Веско Георгиев, а с толкова плевенчани затвориха и първата част – 20:27. В началото на втората част момчетата на Александър Дяковски и Борислав Генков продължиха да водят, макар и да не стигаха до по-комфортна преднина. Домакините, обаче, заиграха по-добре и успяха да направят серия от 9:0, като се оттеглиха на почивка при 50:44 в своя полза.
Разликата продължи да набъбва и през третата четвърт достигна 13 точки за възпитаниците на Николай Господинов. Спартаклии успяха да свалят едва до 9, а сирената прозвуча при 70:58 за „Левски“. Последните 10 минути от срещата започнаха под тоталната доминация на столичани, които влязоха в четвъртината с 12:2. Пет минути преди края на мача левскарите вече водеха с 24 точки, а финалът бе поставен при 102:80.
За „Спартак“ най-резултатен с 24 точки бе Димитър Маринчешки, който хвана и 11 борби. 17 вкара Милован Савич, а 12 – Александър Груев. За победителите с 26 се отличи Станислав Славейков, 20 наниза Алекс Симеонов, а по 13 – Евгени Хаджирусев и Крум Дойчинов.
В следващия 14-и кръг от НБЛ на 9 януари от 18 ч. в зала „Балканстрой“ „Спартак“ посреща „Академик Бултекс 99“.
Снимка: архив „Плевен за Плевен“