„Берое“ препъна „Спартак“ в зала „Балканстрой“ (галерия)

14.11.2015 20:32

14.11.beroe1

Баскетболният „Спартак“ (Плевен) допусна втора загуба в НБЛ този сезон, след като тази вечер в зала „Балканстрой“ бе победен от „Берое“ със 74:93 (19:25; 16:36; 23:16; 16:16). Плевенчани допуснаха много грешки в отделните елементи, а за успеха на заралии допринесе точната стрелба от тройката и здравата защита.

14.11.beroe2
Мачът започна лошо за „Спартак“ още в началото, като гостите успяха да се откъснат със 7:0 и макар че спартаклии стопиха преднината, все пак заралии затвориха първата част с шест точки аванс. Втората четвъртина се оказа преломна, като „Берое“ започна с 20:3 и надеждите на „Спартак“ за победа сякаш се изпариха. Момчетата на Любо Минчев успяха да поддържат комфортен аванс, който преди почивката стигна до 28 точки. Мачът продължи в същото темпо и през второто полувреме, а освен че плевенчани определено нямаха ден днес за тежкото поражение допринесоха и някои спорни съдийски отсъждания. Беройци нанизаха общо 14 тройки от 27 опита, докато „Спартак“ записа в актива си 9 от 24 опита.

14.11.beroe3
За плевенчани най-точен бе Димитър Маринчешки, който отбеляза 18 точки. Милован Савич записа дабъл-дабъл – 16 точки и 12 борби, а Александър Груев се отчете с 15 точки, 5 борби и 5 асистенции. За „Берое“ Аштън Мур и Еврик Гари бяха най-резултатни съответно с 24 и 23 точки, като вторият вкара 5 тройки от 6 опита. По 11 точки пък имаха Тихомир Желев и Тенчо Тенчев, включително по три тройки.
В следващия кръг „Спартак“ гостува на „Балкан“.