Четири медала за плевенските триатлонисти от последното за сезона състезание

02.09.2015 9:57

2.09.triatlon1

Два златни и по един сребърен и бронзов медал извоюваха на последното за сезона състезание плевенските триатлонисти. Надпреварата бе на основна дистанция и се проведе в Пловдив.
Във възрастова група до 12 години плевенчанинът Владимир Валентинов е първи. Малчуганът преминава най-бързо по трасето от 100 м плуване, 5 000 м колоездене и 1 000 м бягане. На втора позиция остава неговият съотборник Мартин Лазаров.
Във възрастовата група до 14 години, преминала по същото трасе, Симеон Янев стана първи, а при 16-годишните Християн Борисов не успя да се пребори с конкуренцията на 350 м плуване, 15 000 м колоездене и 3 000 м бягане и остана извън призовата тройка.
В групата на мъжете дистанциите са били две. На по-късата – от 750 м плуване, 20 000 м колоездене и 5 000 м бягане треньорът на плевенчани Иво Илиев е трети, а неговият състезател Иван Цочев е на четвърто място. В дългата дистанция от 1 500 м плуване, 40 000 м колоездене и 10 000 м бягане победител е Евгени Василев от София, а останалите две места са спечелени от гръцки състезатели.
Състезанието в Града на тепетата събра 120 състезатели по триатлон от България и Гърция. В надпреварата са участвали и три деца на възраст от 5 години. Сред тях е бил и плевенчанинът Валентин Илиев. В своя дебют на голямо състезание малчуганът е преминал трасето от 50 м плуване, 5 000 м колоездене и 1 000 м бягане успешно и е финиширал под бурните овации на публиката.