С убедителна победа „Спартак“ ознаменува завръщането си при професионалистите (галерия)

25.07.2015 21:21

25.07.pirin

Футболният отбор на „Спартак“ (Плевен) започна по отличен начин участието си в „Б“ група. Тази вечер на стадион „Плевен“ възпитаниците на треньорите Роберт Петров и Бойко Цветков извоюваха категорична победа с 4:1 над гостуващия тим на „Пирин“ (Разлог), с което зарадва около 1500 привърженици, дошли на стадиона. Сред зрителите бе и кметът и почетен президент на клуба проф. Димитър Стойков.

25.07.pirin1
Спартаклии стигнаха до комфортен аванс от два гола още преди почивката, като точни бяха Стефан Христов в 16-ата и капитанът Васил Шопов в 18-ата минута. През второто полувреме плевенчани продължиха да държат нещата в свои ръце и в 59-ата минута резултатът стана класически след попадение отново на Васил Шопов. Само десет минути след това Стефан Христов бе в основата на четвъртия гол за „Спартак“, след като пусна прецизен пас към Христо Кирев. Нисичкият футболист не сгреши и прати топката в мрежата зад стража на „Пирин“ Дебърлиев. Гостите все пак намериха сили да върнат едно попадение. Негов автор три минути преди последния съдийски сигнал стана Йордан Юруков след майсторско изпълнение на пряк свободен удар, за което бе адмириран дори от феновете на „Спартак“.