Плевенчанка спечели републиканското първенство по шахмат за незрящи

14.07.2015 9:53

14.07.gabi

15-годишната Габриела Илиева спечели републиканското първенство по шах за незрящи, което се проведе в Дряново. Състезателката от Плевен беше голямата изненада на турнира, след като още при дебюта си записа седем победи от седем срещи и разби двуполюсния модел, налаган от години от Илинка Дилкова (София) и Кънка Виткова (Кюстендил). На второ място завърши Илинка Дилкова („Витоша“ София), а трета остана Пена Йонкова („Бялата лястовица“ Габрово).
При мъжете републикански шампион стана Расим Низам („Изгрев“ Пловдив), който загуби една партия от най-големия си конкурент за титлата Петко Пътев и до последния момент двамата водеха ожесточена борба за първото място. В крайна сметка Расим взе златния медал, втори остана Петко Пътев („Кракра“ Перник), а трети – Александър Тодоров („Пирин спорт 2013“ Благоевград). В отборното класиране при мъжете на първо място е клуб „Изгрев“ Пловдив, на второ – „Пирин спорт 2013“ Благоевград, а на трето – „Кракра“ Перник. При жените най-добре се представиха състезателките от Плевен, следвани от „Витоша“ София и „Болид“ София.
Текст и снимка: disabledsportsbg.com