Оморегие с осем гола за победата на България над Азербайджан

15.06.2015 8:03

15.06.liza

България победи Азербайджан с 32:28 (13:12) в Габрово и се класира за втората решителна фаза от европейските квалификации по хандбал за жени. Възпитаничките на Росица Бакърджиева записаха втори успех и с пълен актив след две победи завършиха на първо място в група А“, с което си осигуриха продължаване напред, пише sportal.bg. Втората фаза от пресявките за Евро 2016 в Швеция стартира през есента, а българките са в група с Испания, Австрия и Холандия, като кампанията започва с гостуване на лалетата на 7/8 октомври.
Силен мач изигра Соня Богданова, която завърши с 8 гола. Плевенчанката Елизабет Оморегие също се разписа 8 пъти, 7 от които след почивката, след като през първата част тя се представи колебливо. Лидия Ковачева добави 4 попадения за успеха.
Снимка: архив