Спартак спечели заслужено важен мач по пътя към професионалната Б-група

02.05.2015 17:18

Спартак спечели заслужено важен мач по пътя към професионалната Б-група, след като се наложи като домакин над коравия отбор на Академик Свищов с 3:0. Близо 500 фенове бяха на стадиона, въпреки лошото време и факта, че срещата се предава по телевизионен канал, за да подкрепят своите любимци.

spart61

Мачът започна оспорвано и динамично, като плевенските футболисти още в началото му наложиха натиск над противниковия отбор, който даде своя резултат още в 10-тата минута, когато бе материализиран с гол, отбелязан от Живко Господинов. Добрата игра на Спартак логично доведе до второ попадение във вратата на гостите – голмайсторът на домакините Стефан Христов бе неговият автор в 39-тата минута. Второто полувреме плевенските футболисти намалиха малко темпото на игра, като опитваха повече разигравания и пазеха преднината си. Все пак не липсваха и опасни атаки пред двете врати. Така се стигна до 79-тата минута, когато съдията отсъди спорна дузпа за Академик, която обаче бе спасена от стража на спартаковци. Последва мълниеносна атака на плевенските футболисти и втори жълт и съответно – червен картон за футболиста на Академик – Пламен Ангелов. Няколко минути по-късно съдията спести втори жълт картон на друг свищовски футболист. В 90-тата минута, току-що влезлият като резерва Венци Миленов оформи класическото 3:0 след хубаво и бързо разиграване в централната част на терена.
В следващия кръг Спартак ще гостува на Етър във Велико Търново.