Нови успехи за КБИ „Петромакс” на 12-тия турнир по карате „Млади приятели на полицията”

02.04.2015 12:31

На 28 март в Кнежа се проведе 12-ти Национален Турнир по карате за деца, младша и старша възраст. Домакин на купата бе Централен Полицейски Карате Клуб /ЦПКК/ – Кнежа. Участие взеха близо 200 каратеки от страната от общо 11 карате клуба: Олимп-софия,ЦППК-София, ЦППК-Кнежа, ЦППК-Каварна, ЦППК-Варна, ЦППК-Бяла Слатина,Алеко –Свищов, КК” Атнес” –Троян, Френдшип-София, КБИ”Петроамкс”- Плевен и КК „Петромакс” – Ч.Бряг. Официалното откриване на Купата с кратко приветствие към участниците, организаторите, съдиите и публиката направи Вицепрезидента на БНФК сенсей Русалин Русалинов.

Petromax (1)
Чудесно се представиха най-малките каратеки на КБИ „Петромакс” Плевен: Християн Маринов – макивара- 1-во място деца до 7 год.; Рая Хинкова-макивара -1-во място деца 7 год.; Симеон Нинчев-добро представяне на макивара, но не успя да грабне медал;
Клубен финал за дисциплина ката индивидуално при младша възраст: Eвгени Йорданов –стана 2-ри, а Кристиян Веселинов стана шампион на дисциплината. Кристиян се класира на 3-то място и в дисциплина кумите индивидуално в категория до 38 кг. при деца младша възраст.
Дара Ганчева стана сребърен медалист на ката индивидуално, а съотборнчиката й от Спортно Училище „Георги Бенковски” Плевен със спорт карате – Ивет Горанова стана шампион на дисциплината. Ивет Горанова стана златен медалист и на категория до 54 кг. при дисциплина кумите индивидуално старша възраст. Габриела Горанова стана шампион на две дисциплини – кумите и ката индивидуално при девойките. Мария-Магдалена Петрова- кумите индивидуално- вицешампион за старша възраст. Виктория Росева – 3-то място в категория до 59 кг. – девойки. Преслав Събев се класира на 3-то място при младежите в категория над 70 кг. Теодор Димитров- Вицешампион на категория до 63 кг. – старша възраст.
Клубен финал в категория до 55 кг. при младша възраст – Християн Тенев стана шампион, а Максим христов вицешампион на категорията. Николай Минковски се окичи със златен медал в категория до 35 кг. – деца, а Денислав Димитров стана трети. Бронзови медалисти станаха в категориите си Никол Христова, Борислава Кирилова, Лщбослава Литкова, Оля Тонова и Любомир Литков. Евгени Михайлов се класира на 1-во място в категория до 68 кг., а Валентин Сачански отнесе златния медал в категория до 38 кг. при деца, младша възраст. Добро представяне направиха също Богомил Занков, Марио Парашкевов и Ивелин Игнатов.

Каратеките на КБИ „Петромакс” се готвят за участие в Националното Първенство по карате за всички възрасти, което ще се проведе следващата събота и неделя в град Албена.