„Рилски спортист“ се пребори за бронза в Плевен – фотогалерия от мача

21.02.2015 19:30

21.02.rilski1

„Рилски спортист“ спечели бронзовите медали в турнира за Купата на България по баскетбол, който се провежда в Плевен, след като тази вечер надви тима на „Ямбол“ със 74:69. Почти през целия мач ямболии водеха в резултата, но в самия край на мача самоковци обърнаха нещата в своя полза. Мача от трибуните в зала „Балканстрой“ изгледаха министърът на спорта Красен Кралев, президентът на Българската федерация по баскетбол Георги Глушков, зам.-председателят на АБВ Румен Петков, както и легендарните баскетболисти от близкото минало Иван Ценов и Тодор Стойков.

21.02.rilski2
Купата на капитана на победителите – Йордан Бозов, връчи министър Кралев, а с бронзовите медали момчетата от „Рилски спортист“ бяха наградени от един от основоположниците на баскетбола в Плевен и дългогодишен национал – Георги Панов. В знак на признателност Панов получи букет от Георги Глушков и плакет от ръководството на „Спартак“ (Плевен).

21.02.rilski3
„Ямбол“ започна по-добре мача, като поведе още в самото начало, а в края на първата част дори преднината на водения от Юлиян Радионов тим стана двуцифрена. Във втората част разликата стигна и до 15 точки, но „Рилецо“ отговори със серия от 9:0 и намали на 6. Отборът на „Ямбол“ продължи да води и през цялата трета част, като тимът поддържаше добрата си разлика. В края й обаче възпитаниците на Росен Барчовски намалиха само до пет точки и така остави всичко да се решава в последните минути.

21.02.rilski4
Три минути преди края самоковци изравниха с кош на Ракочевич, но Стоян Петков наниза тройка веднага след това. Тя обаче бе моментално върната от Златин Георгиев, а при 1.20 до края „Рилецо“ успя и да поведе. След това имаше пропуски и за двата тима, а 12 секунди преди края Гуджино реши мача с кош, след като точно преди това бе хванал и борба в нападение.

21.02.rilski5
Най-резултатен за „Рилски спортист“ беше Жарко Ракочевич с 22 точки и 10 борби, а 14 точки наниза Йордан Бозов. За „Ямбол“ със 17 точки мача приключи Мартин Дурчев, а 16 добави Стоян Петков. Тежка контузия получи Върнър Тейлър от „Рилски спортист“, който напусна залата накуцвайки с помощта на свой съотборник.