„Спартак“ приключи участието си в турнира за Купата на България – фотогалерия

20.02.2015 8:52

20.02.basket1

Тимът на „Рилски спортист“ стана последният полуфиналист в турнира за Купата на България по баскетбол, който се провежда в Плевен. Късно снощи самоковци надвиха без проблем домакина „Спартак“ (Плевен) с 88:66 и така на полуфинала ще се изправят срещу „Черно море Порт“ (Варна). Срещата е днес от 19 ч. в зала „Балканстрой“.

20.02.basket2
Мачът тръгна равностойно, но „Рилски спортист“ направи серия от 8:0 в края първата част и така дръпна с 8 точки. Баскетболистите на Росен Барчовски продължиха да трупат преднина, която след серия от 13:0 набъбна до 22 точки. На почивката резултатът вече бе 42:17, като в третата част продължи да нараства и стигна 39 точки. В последната част „Рилски спортист“ намали оборотите, съхранявайки сили за полуфинала, и спартаклии успяха да намалят пасива си до 22 точки.

20.02.basket3
Най-резултатен за победителите бе Джулиън Норфлийт, който записа 21 точки, а със 17 и 8 борби се разписа Върнън Тейлър. От отбора на „Спартак“ 13 точки наниза Милен Захариев, а 12 – Денислав Вутев, който остави на сметката си и 7 борби.