„Лукойл“ е на финал в турнира за Купата на България в Плевен след як бой над „Ямбол“

20.02.2015 18:20

20.02.lukoil

„Лукойл Академик“ очаквано се класира за финала на турнира за Купата на България, който се провежда в Плевен, след като разби тима на „Ямбол“ със 105:56 (30:12); (25:17); (27:14); (23:13). Така, „студентите“ вече очакват своя съперник, който ще бъде излъчен в мача между „Рилски спортист“ и „Черно море“. Срещата е с начален час 19 ч. За ямболии пък остава утехата, че ще имат шанса да се борят за бронзовите медали утре от 17 ч.
„Лукойл“ доминираше на терена от първата до последната минута на срещата, като в началото на мача Дий Браун буквално отчая играчите на Юлиян Радионов, като наниза четири поредни тройки. „Студентите“ поведоха с 22:6, а до края на първата част те дръпнаха с 30:12. През втората част момчетата на Йовица Арсич увеличиха още повече преднината си и на почивката вече водеха с 26 точки – 55:29. През третата част разликата бързо прехвърли 30 точки в полза на „Лукойл“, а след нейния край те водеха с цели 39 точки – 82:43. „Лукойл“ не намали оборотите и през заключителните 10 минути на двубоя в зала “Балканстрой”. Около минута преди финалната сирена разликата достигна 50 точки – 103:53, а крайният резултат бе фиксиран на 105:56.
За „Лукойл“ най-резултатен бе Дий Браун с 21 точки и 5 асистенции. 16 вкара Димитър Димитров, а Христо Захариев и Никола Драгович добавиха по 13. За „Ямбол“ най-много точки в актива си записа Мартин Дурчев с 11, а Тейлър Лейзър наниза 10.