Даниел Анков първенец на турнира „Академик“

12.02.2015 8:29

12.02.ankov

Даниел Анков от Плевен 2014 спечели скока на дължина със 7,05 метра, изпреварвайки Славчо Мирчевски от Македония, останал с 6,47, на лекоатлетическия турнир „Академик“, чието 46-о издание се проведе вчера в Добрич, информира sportal.bg. Златозар Атанасов е първи от двама на троен скок с 16,14 метра, а Сунай Янушев от Червен бряг е най-добър измежду трима на скока на височина със 196 сантиметра.
В тройния скок плевенчанката Андриана Бънова се приземи над норматива на Федерацията за участие на европейско първенство в зала през март в Прага. Вторият и най-добър неин опит е 14,10 метра. Реално Бънова беше единствена в класирането, тъй като другата записала се състезателка Велислава Костадинова от Спартак Плевен има резултат 0, тъй като не направи нито един успешен скок.