Далаклиев загуби на финала на Държавното в Пазарджик

30.01.2015 13:02

30.01.box

Световният шампион по бокс от Милано 2009 в категория до 60 кг Детелин Далаклиев /Мизия/ загуби по точки с 1:2 съдийски гласа от Елиан Димитров /“Победа“, Бургас/ на финала на държавния боксовсов шампионат, който се проведе в Пазарджик, пише sportal.bg. В най-леката категория до 49 кг. победител стана Тинко Банабаков от „Ивайло“ /Велико Търново/, който се справи на финала с Георги Андонов от Левски. Стефан Иванов от „Левски“ спечели титлата при 52-килограмовите след успех над Здравко Михайлов от Габрово 91.
В категория до 64 кг Айрин Исметов /БК „Бокс за всички“/ победи състезателя на великотърновския БК „Ивайло Маринов“ Илиес Малиосагов. Победител до 69 кг. е Симеон Чамов /ЦСКА/ след успех на финала над Николай Колев от НСА, а в категория до 75 кг. Мариан Момчев /“Добрич“/ се справи с Антон Стефанов от Сливен.