„Спартак“ заяви участие в турнира за Купата на България
Спартак Плевен стана третият отбор, който официално обяви желанието си да участва в турнира за Купата на България през настоящия сезон. Ръководството на клуба вече е внесло заявката си в Българската федерация по баскетбол, информира bball.bg. Надпреварата ще се проведе от 19 до 22 февруари в досегашния формат Финална осмица, а единственият кандидат за домакинство до този момент е Балкан. Тимът на Илия Станков заема последно място в НБЛ с 12 загуби, а позиция по-напред е Черноморец с баланс от 1-11.
През миналия сезон плевенчани се завърнаха в турнира за Купата на България след едногодишна пауза, но напуснаха надпреварата на 1/4-финалите след загуба с 58:77 от Черно море, който игра в решителния двубой за трофея с Левски.
Всички отбори, които имат желание да участват в надпреварата, могат да подадат заявките си до 17.30 ч. днес. Документите за домакинство на турнира се приемат до 23 януари.
НАЙ-НОВИ:
- Двата фонтана вероятно няма да бъдат спрени!
- Единствената необслужвана автобусна линия остава Плевен – Беглеж.
- Община Червен бряг обявява конкурс за длъжността „Финансов контрольор“
- Вижте Програмата на традиционния панаир в Червен бряг!
- От утре Плевен е домакин на пътуващия фестивал „Филмирай“. Вход свободен!
- Сухи треви и постройка горяха в Червен бряг и Бресте
- В Искър и Рупци засякоха поредните подпийнали шофьори
- Кухня горя в частен имот в Плевен. Няма пострадали!
- Масов бой в плевенското село Петърница
- Ученици от СУ “Стоян Заимов” – космически изследователи в SPACE CAMP 2022