„Лукойл“ взе своето в Плевен (галерия)

31.10.2014 20:40

31.10.basket1

Баскетболният „Спартак“ не успя да стигне до изненада в четвъртия кръг на Националната баскетболна лига и въпреки добрата си игра отстъпи като домакин на „Лукойл Академик“ със 75:90 (24:29; 21:23; 16:17; 14:21). По този начин „студентите“ вече имат в актива си четири поредни победи, а „Спартак“ е с три загуби от началото на първенството. Сред зрителите в зала „Балканстрой“ бе и легендата на плевенския баскетбол, Хрисимир Димитров.

31.10.basket3
Първата четвърт от срещата бе най-интригуваща, като спартаклии дори успяха да поведат с 5 точки на силния си противник. „Лукойл“, обаче, навакса бързо изоставането, откъсна се напред в резултата и до почивката поддържаше разлика от 8-10 точки. Момчетата на Йовица Арсич задържаха темпото по същия начин и през третата и четвъртата част от двубоя, продължавайки да диктуват събитията на паркета в „Балканстрой“ и логично се поздравиха с победа с 15 точки разлика.

31.10.basket4
Гостите се отчетоха със 71% успеваемост при стрелбата, докато спартаклии завършиха срещата с 45%. Въпреки това, плевенчани се представиха по-добре при стрелбата от тройката, приключвайки мача с 38% успеваемост или 8 коша от 21 опита срещу едва 29% или 4 от 14 за „Лукойл“. В топреализатор на срещата се превърна Цветослав Острев от „Спартак“, който наниза 23 точки, а също така се отчете и с осем асистенции. За нашия тим 14 точки вкара центърът Иван Тилев, с 12 завърши Симеон Ценов, а Васил Александров се разписа с 11 точки. За победителите от „Лукойл“ най-точен бе Тери Смит с 20 точки, с 15 за успеха допринесе Килиън Ларсон, а по 12 вкараха Александър Груев и Чарлз Томас.
В следващия кръг от Националната баскетболна лига „Спартак“ гостува на „Берое“ (Стара Загора).