Борислава и Адриана Ганеви със златни медали от 22-ото световното първенство по шотокан карате-до

14.10.2014 13:07

Седем златни медала завоюваха българските състезатели на 22-о световното първенство по шотокан карате-до, което се проведе в Полша. Световно първенството се организира от шотокан карате-до на Обединените нации (Shotokan Karate Do of United Nations (SKDUN), чийто представител у нас е Българска федерация шотокан карате-до (БФШК). България спечели във всички възрастови групи общо седем златни, шест сребърни и десет бронзови медала.

bo1

Шампиони станаха на „кумите“ Христо Щерев (65 кг), Пламен Кирилов (70 кг) и Радослав Пенов (85 кг) при мъжете, при жените Надежда Младенова (55 кг), Адриана Ганева (60 кг) и Борислава Ганева (+60 кг), както и отборно Адриана Ганева, Борислава Ганева, Лора Русчева и Кристина Свиленова.

bo2

Като цяло състезанието беше доста по-силно от миналите световни като имаше държави като Сирия, Бенин, Азербайджан,Русия, Германия, Сърбия и много други. Това сподели за Плевен за Плевен Борислава Ганева, която, заедно със своята сестра Адриана, за пореден път защити достойно спортната слава на България и родния Плевен.