Садовец нанесе тежко поражение на Долни Дъбник във футболна контрола (галерия)

24.08.2014 20:50

24.08.sadovec1

„Чавдар“ (Садовец) разби като домакин с 5:0 „Единство“ (Долни Дъбник) в контролна среща на стадиона в парк „Корея“. Футболната среща събра много от любителите на футбола в селото, които вече с нетърпение очакват старта на първенството в „Б“ окръжната футболна група. В компанията на кмета на Садовец Иван Рангелов мача изгледа и кметът на Община Долни Дъбник, Борислав Станимиров. Освен феновете, 12-ият играч на садовчани бяха и техните мажоретки, които темпераментно подкрепяха своите любимци.

24.08.sadovec2
Срещата започна равностойно, като през първото полувреме имаше атаки към двете врати, но нито един от оборите не съумя да преодолее стража на противника. Най-чистото положение пропиляха домакините от Садовец, като ударът на техен футболист срещна гредата и така тимовете се оттеглиха при 0:0.

24.08.sadovec3
„Чавдар“ започна втората част доста по-мобилизирано и още в първите минути отново нацели страничния стълб. Няколко минути по-късно топката все пак попадна в мрежата на „Единство“ след точен удар на нападателя Мариян Денчев. Атаките на домакините продължиха и скоро се стигна и до второто попадение в мача. Негов автор стана Радослав Цолов – Индзаги, който прати коженото кълбо зад вратаря на Долни Дъбник след прецизен изстрел с глава.

24.08.sadovec4
В минутите до края на мача се развихри Мариян Денчев, който създаде доста главоболия за дъбнишката защита. В средата на полувремето той изпълни отсъдената в полза на тима от Садовец дузпа, вратарят на гостите изби удара, но при добавката Денчев бе безкомпромисен. Минути след това нападателят покачи на 4:0, а буквално преди последния съдийски сигнал прати топката във вратата на „Единство“ за 5:0.