Сребро и бронз за плевенчани от Международния турнир „Самарско знаме“

20.07.2014 11:10

20.07.leka

Плевенските лекоатлети продължават с успешното си представяне на турнирите в България, пише plevensport.eu. На проведеното в събота вечерта в Стара Загора първо издание на възродения международен турнир „Самарско знаме“ състезателите на плевенските клубове АК „Георги Дъков“ и СКЛА „Спартак“ Тихомир Иванов и Даниел Анков се окичиха съответно със сребърен и бронзов медал. В сектора за скок на височина Иванов се представи малко под възможностите си и този път не успя да се пребори за първото място със своя основен конкурент Виктор Нинов. Нинов беше безупречен, като скочи последователно 2.09, 2.15, 2.21 и отпадна като победител на 2.24. За Тихомир Иванов остана сребърният медал с 2.15 м. Плевенчанинът направи по един успешен опит на 2.09 и 2.15, но малко по-късно отпадна след три фаула на 2.21. Бронзът стана притежание на сърбина Йован Вукичевич с 2.06 м.
В скока на дължина Даниел Анков остана само на 7 см от златото, като със скок от 7.20 метра грабна брозовото отличие. Победител в сектора стана Даниел Добрев от Сливен с най-добър скок от 7.27 м, а втори завърши пловдивчанинът Павел Муравенов с резултат от 7.21 метра.