„Спартак“ удари „Етър“ като гост и завърши първенството на четвърто място!

01.06.2014 21:21

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Спартак победи като гост Етър с 1:0 и завърши на четвърто място в първенството на Северозападна „В“ група, изпреварвайки именно „виолетовите“, информира фенсайтът spartak-pleven.bg. И двата отбора имаха куп кадрови проблеми преди мача на стадион „Ивайло“, но в крайна сметка плевенчани се оказаха по-мобилизирани и измъкнаха победата с гол в 80-ата минута на защитника Мариян Симеонов. Той беше оставен непокрит в наказателното поле и със силен удар реализира поредния си гол за сезона. Преди последния кръг съперниците имаха по 62 точки и за да завърши преди Етър, Спартак се нуждаеше от победата или най-малкото от равенство 2:2, което да неутрализира есенното 1:1 в Плевен.
В същото време в своеобразния финален мач на Северозападна „В“ група с гол в 81-ата минута Локомотив (Мездра) успя да се добере до задължителна победа с 1:0 над конкурента си Ботев (Луковит) и спечели промоция за „Б“ група. Равенството щеше да прати при професионалистите третия във временното класиране Локомотив (Горна Оряховица), но мездренските „железничари“ не пропуснаха златната възможност да завършат първи.