„Балкан“ очаквано надделя над „Спартак“ в първия мач от четвъртфиналите

02.05.2014 11:13

2.05.basket

Балкан записа очаквана победа в първия мач от четвъртфиналната плейофна серия срещу Спартак Плевен, информира bgbasket.com. Ботевградчани се наложиха с 93:77 за 1:0 победи в серията и са на един успех от продължаване напред към полуфиналите на ТЕСИ НБЛ. Вторият мач ще се играе в Плевен утре от 18.00 часа.
Спартак поведе в първите моменти на срещата, но в средата на първата част домакините обърнаха резултата, а след 10 минути имаха малка преднина от 3 точки. Серия от 6:0 на Балкан направи разликата двуцифрена за първи път в мача в началото на втория период, а тя се запази до почивката за 48:37. Авансът на ботевградчани не падна под 10 точки през цялата трета четвърт, а в края й беше 15. До края само веднъж разликата падна до 10 точки, но Балкан бързо я увеличи и завърши мача без проблеми.
Домакините спечелиха борбата под коша с 38:25, а и двата отбора стреляха доста добре от тройката – 14/27 (52%) за Балкан и 10/23 (43%) за Спартак. Ботевградчани имаха по-добра успеваемост общо от игра – 57% срещу 47%.
Станимир Маринов отбеляза 28 точки за победата на отбора си, 21 добави Павел Маринов, а с 20 се отчете Мартин Маринов. Иван Лилов, който има проблеми с ахилеса от Файнъл 4 на ЕВРОХОЛД Балканска лига, беше на терена само 42 секунди. Веселин Георгиев вкара 21 точки (5/8 от тройката) за Спартак, 15 записа Саша Топчов, а 14 вкара Михаил Танев.