„Спартак“ с очаквана загуба срещу „Левски“

16.04.2014 21:07

16.04.basket

Левски победи Спартак Плевен като домакин с 98:74 след страхотна трета четвърт и се изравни с Балкан във временното класиране на ТЕСИ НБЛ, пише bgbasket.com. Домакините не започнаха убедително в срещата, както традиционно им се случва в последните мачове, и позволиха на съперника да води през по-голямата част от първото полувреме. Веднага след почивката обаче Левски реши срещата, като след страхотна трета част и 31:5 през нея, се откъсна с 20 точки напред, а до края задържа комфортната си преднина.
„Сините” спечелиха борбата под коша с 40:32 и въпреки че получиха 15 тройки от 39 опита (38%) на Спартак срещу 6/18 (33%) от своя страна, имаха далеч по-добра успеваемост в стрелбата общо от игра – 58% срещу 36% и 42-16 точки в подкошието. Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като Христо Захариев регистрира дабъл дабъл от 18 точки и 15 борби. Джумейн Джоунс добави 16 плюс 7 борби и 6 асистенции, а 15 отбеляза Майк Уилкинсън.
За Спартак Цветослав Острев се приближи до трипъл дабъл с 20 точки, 10 борби и 8 асистенции плюс 4 отнети топки, а по 13 отбелязаха Саша Топчов и Веселин Георгиев.