3 златни медала от Държавното по карате за плевенчанката Ивет Горанова

08.04.2014 15:21

Първото Национално първенство по карате от редовния спортно-състезателен календар за 2014-та на Българската Национална Федерация по Карате се проведе на 5-ти и 6-ти април в Двореца на културата и спорта „Васил Левски” – Велико Търново. Организаторите и домакинит посрещнаха 25 карате клуба от страната с общо 460 състезатели. Каратеките от цяла България – деца, младша, старша възраст, девойки, младежи, мъже и жени, мериха сили на 4-ри татамита в дисциплините ката и кумите – индивидуално и отборно. Официалното откриване на първенството, с кратко приветствие към състезатели и гости, направи сенсей Русалин Русалинов – Вицепрезидент на БНФКарате.

petro1
Клуб Бойни Изкуства Петромакс – Плевен взе участие на първенството с 25 състезатели и 3-ма съдии. Лъвовете на клуба извоюваха 18 призови класирания – 9 златни, 4 сребърни и 5 бронзови медала, с които поставиха клуба си на 3-то място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието.
Отлично представяне направиха: Станислав Цанов, възпитаник на СУ „Георги Бенковски” – Плевен със спорт карате – шампион на категория до 57 кг. в дисциплина кумите индивидуално. Съученичката му Ивет Горанова извоюва шампионската титла в категория до 54 кг. В категория над 54 кг. при старша възраст, финала отново бе плевенски: шампион стана Габриела Горанова, а съотборничката й Виктория Росева се окачи със сребро. Йоанна Иванова – деца, младша възраст – е златна медалистка в категория над 50 кг. след атрактивни победи над опоненти от КК „Самурай”, КК „Никон”, КК „Странджа”. Теодор Димитров надви 5 състезатели от КК „Аида Нет Вадо Рю”, КК „Белене”, ЦПКК, КК „Ронин 11” и КК „Калоян”, с което грабна златния медал в категория до 50 кг. Ивет Горанова стана шампион и на дисциплина ката индивидуално – втори златен медал от хеттрик Горанова за Велико Търново. Гергана Витанова, която се готви за Европейското Първенство по карате тази година, стана отново национален шампион на ката индивидуално при жените. Девойките на КБИ „Петромакс” – Виктория Росева, Ивет и Габриела Горанови /готвени за състезанието от семпай Витанова/, грабнаха купата на отборната дисциплина ката и се окачиха със златни медали.