Три медала и отборна титла за плевенчани от Държавния шампионат по гребен ергометър

26.02.2014 16:04

26.02.grebane

Отлично се представиха състезателите на клуб „Буря“ на провелия се на 22 февруари в Бургас Държавен шампионат по гребен ергометър за всички възрастови групи, пише plevensport.eu. Младите плевенски гребци извоюваха 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал, както и отборната титла при момчетата. Рекорден брой спортисти – 188 от 16 клуба в страната участваха в първенството. Златното отличие за плевенското гребане спечели Виктор Ерминов, който раздели първото място при момчетата със съименника си от Академик (София) Виктор Петров. И двамата завършиха състезанието с равно време от 1:30,8 минути. В същата възрастова група участваха още четирима плевенски гребци – Андрей Георгиев завърши седми, Джими Деянов – осми, Мартин Василев зае 14-то място, а 23-ти остана Радослав Маринов. Така в общото класиране при момчетата възпитаниците на клуб „Буря“ грабнаха купата на отборен победител.
Със среброто при момичетата се окичи младата гребкиня от клуб „Буря“ Благовеста Александрова. Тя финишира с време 1:47,7 минути, като остана само на 6 секунди от шампионката Мадлен Маркова от Електрон (София).
Третият медал за плевенския гребен клуб грабна при юношите младша възраст (лека категория) Владимир Йотов. Той спечели бронзовото отличие с постижение от 3:19,3 минути. Тук златото отиде в представителя на Локомотив (Русе) Николай Желязков, който приключи състезанието с време 3:14,4 мин. Среброто пък спечели Иван Станчев от Академик (Пловдив). Десети в тази възрастова група стана друг плевенчанин Антонио Станчев, а 13-ти неговия съотборник от клуб „Буря“ Цветомир Гуглин.
Още една състезателка на плевенския гребен клуб постигна призово класиране. При девойките младша възраст четвърто време даде плевенското момиче Антонина Миткова. Нейното време в състезанието беше 3:42,3 минути, като само 5 секунди в повече я лишиха от бронзов медал в тази възрастова група. Шампионка с 3:29,9 мин. в дисциплината стана Симона Костадинова от Черно море.