„Спартак“ не успя да сътвори чудо срещу „Черно море“

15.02.2014 20:55

15.02.basket

Черно море Порт Варна запази второто си място във временното класиране на ТЕСИ НБЛ след края на втория етап от редовния сезон, след като тимът победи Спартак Плевен у дома с 82:70, информира bgbasket.com. Един единствен път през първата част разликата стана по-голяма от 3 точки, а след като отборите си размениха водачеството няколко пъти, гостите имаха точка аванс. Отборите продължиха да са изключително равностойни до почивката, като след нови обрати и изравнявания, плевенчани водеха с 40:37. Стрелбата на Спартак вървеше, като тимът имаше 7 тройки при близо 50% успеваемост, а варненци бяха 0/9 и компенсираха със силна игра под коша.
След силно начало на второто полувреме за гостите, те се откъснаха с 10 точки напред, но веднага последва серия от 11:2 за „моряците”, които след 30 минути бяха напред в резултат – 63:59. През последните 10 минути Черно море имаше пълен контрол над събитията на терена и бързо натрупа комфортна преднина, за да си осигури спокойни последни атаки. През второто полувреме варненци затегнаха защитата и намалиха успеваемостта на съперника си. Те имаха предимство под коша, където овладяха с 16 борби повече и вкараха близо два пъти повече точки – 50:26.
За Спартак по 12 точки отбелязаха Саша Топчов и Михаил Танев, а по 11 – Александър Дяковски и Росен Софрониев. Тимът беше воден от помощник-треньора Петър Петров, поради ангажименти на старши-треньора и президент на клуба Цветан Антов.
Снимка: архив „Плевен за Плевен“