Катастрофата не разколеба перничанки да бият „Спартак“

14.02.2014 21:54

14.02.volley

Волейболистките на ЕПУ (Перник) показаха, че могат да бъдат силни при всякакви ситуации, като изковаха чиста победа над съперник, след неприятен инцидент, в който пет от състезателките катастрофираха по-рано през деня, пише bgvolleyball.com. Перничанки надиграха като домакини Спартак 1996 (Плевен) с 3:0 (25:14, 25:21, 25:19) в мач от единадесетия кръг на женското първенство на НВЛ, игран в пернишката зала „Борис Гюдеров“, като постигнаха трета победа в първенството до сега.
Двубоят започна със закъснение, като първо бе обявен за 18:00 ч., но в последствие стартира по-рано от предварително обявеното време. В първата част домакините направо прегазиха гостенките, като затвориха гейма на 14 точки. Във втората част обаче плевенчанки показаха възможности, като поведоха с 8:3 и 17:10. Точно тук перничанки показаха истинско геройство, като стопиха голяма разлика и обърнаха гейма и за да го спечелят. В третата част те отново диктуваха играта, като затвориха мача с чиста победа.