„Рилски спортист“ удари лошо „Спартак“ в Плевен

09.02.2014 20:39

9.02.basket

Рилски спортист сложи край на тежката си серия от четири поредни загуби в ТЕСИ НБЛ с победа над Спартак в Плевен с резултат 96:77, информира bgbasket.com. Баскетболистите на Росен Барчовски стигнаха до победата след силно второ полувреме и вече имат актив 7:8 за шесто място в класирането, а плевенчани са седми с 4:11. В следващия кръг Рилски посреща Лукойл Академик, а Спартак гостува на Черно море във Варна.
След оспорвана първа четвърт и смени на водачеството, гостите от Рилски спортист имаха 5 точки преднина, но със силен завършек на полувремето плевенчани успяха да изравнят резултата. Разликата обаче дойде след почивката, когато Рилски започна да трупа аванс и след 30 минути той беше 8 точки. Тимът беше категорично по-добър в последната част и направи победата си категорична. Рилски спортист получи 12 тройки при 44% успеваемост на Спартак, но имаше по-добър процент общо от игра – 54% срещу 42%, овладя повече борби – 30:25, отне повече топки – 12:5 и предизвика повече грешки на съперника си – 22 срещу 16.
Върнън Тейлър наниза 28 точки за победителите, а с 14 и 5 борби завърши Еван Равънел, като петима баскетболисти завършиха с двуцифрен актив. За Спартак не игра Цветослав Острев, с 22 точки и 9 асистенции се отчете Александър Дяковски, а 13 и 6 борби добави Джеймс Анакриън.
Снимка: архив „Плевен за Плевен“