Волейболистките на „Спартак“ откраднаха гейм на „Славия“

07.02.2014 21:28

7.02.volley

Волейболистките на Славия-СУ (София) победиха като гости Спартак 1996 (Плевен) с 3:1 (25:18, 25:14, 24:26, 25:11), в мач от десетия кръг на редовния сезон на женското първенство на НВЛ, игран в плевенската зала Спартак, информира bgvolleyball.com. Така Белите записаха пета победа в първенството, като с девет загуби и 19 точки се намират на пета позиция във временното класиране. Плевенският Спартак продължава да е на последно място в таблицата, но с откраднатата трета част от мача, плевенчанки записаха втори спечелен гейм в първенството досега.
Мачът завърши с очаквана победа за Белите, но поради отпускане, или друга причина те допуснаха да има известна интрига в мача. В третата част славистките водеха с 24:21 и когато всичко отиваше към чист успех те лежерно оставиха спартаковки да изравнят. Плевенчанки пък това и чакаха, като под вълната на ентусиазма успяха да се преборят в решителните моменти и изтръгнат гейм след 26:24 . За повече обаче домакините нямаха сили, като в четвъртия гейм столичанки отново се стабилизираха и овладяха положението, а с това затвориха и мача в своя полза.