Плевенчани се бориха мъжки, но отстъпиха на „Левски“

01.02.2014 20:19

1.02.basket

Левски взе втора поредна победа в мъжката Теси НБЛ, информира bgbasket.com. След успеха в Ямбол миналата седмица сега „сините“ са справиха със Спартак Плевен у дома с резултат 97:78. Те водеха през цялото време, като не позволиха на съперника да ги застраши. Така Левски вече е с актив от 10 успеха и 4 поражения, докато плевенчани са с 4:10 и са седми. Следващата седмица „сините“ гостуват на Лукойл Академик, докато спартаклии посрещат Рилски спортист.
Първата част се развиваше равностойно, като тя завърши с 5 точки разлика за домакините, само защото те вкараха последните 4 точки в нея. „Сините“ поддържаха добър аванс и във втората четвърт, като малко преди края й разликата стигна 14 точки, но пък Симеон Ценов вкара тройка за гостите. Малко след средата на третата част плевенчани се доближиха на само 6 точки пасив, но тогава Левски отговори с 8 поред и отново си върна двуцифрената преднина. До края й обаче гостите отново намалиха, но последната тръгна с 9 точки поред за левскарите, което окончателно уби интригата.
Левскарите имаха предимство в подкошието, където вкараха 44 точки срещу 22 за съперника, но пък тимът изпусна и 14 от 34 изпълнени наказателни удара.
За плевенчани, които се противопоставиха добре на своя съперник, 17 точки вкара Илия Станков. Саша Топчов добави 15, а с 12 и 6 асистенции приключи Цветослав Острев.