„Балкан” нанесе тежък удар на „Спартак” в Плевен

26.01.2014 20:28

26.01.basket

Балкан постигна убедителен успех като гост на Спартак Плевен тази вечер. Ботевградчани изиграха силно второ полувреме и в крайна сметка спечелиха с резултат 92:67. Така те вече са с 9 победи и 3 поражения, докато плевенчани са с баланс 4:8. Следващата седмица Балкан е домакин на шампиона Лукойл Академик, а спартаклии гостуват на Левски.
Балкан имаше аванс през първото полувреме, но така и не успя да се откъсне. Тимът обаче тръгна силно през второто и така дръпна. Ботевградчани поведоха с 12 точки по средата на третата част, а в началото на последната разликата стана още по-голяма. Гостите имаха 61% успеваемост за стрелба от 2 точки при 25 успешни от 41 опита, докато домакините бяха с 20 от 38 за 53%.
Най-резултатен за успеха стана Станимир Маринов с 23 точки. Ноа Далман направи дабъл дабъл с 21 и 11 борби, а 15 точки отбеляза Петер Седмак. За домакините с 14 точки и 4 борби приключи Саша Топчов, а 12 точки вкара Илия Станков.
Снимка: архив „Плевен за Плевен”