Баскетболистите ни на крачка от изненада срещу „Лукойл”

23.01.2014 13:22

23.01.basket

Шампионът на България Лукойл Академик постигна нова победа на българска земя, но този път в контрола, пише bball.bg. В зала „Балканстрой” в Плевен тимът на Димитрис Галанис се наложи над Спартак с 89:84 (20:18; 27:20; 16:26; 21:25 ). Това бе третата проверка за “студентите” от началото на годината след двете такива в Гърция. Аландо Тъкър, който се възстановяваше от травма в коляно, днес се включи добре за шампионите. Националът Веселин Веселинов и центърът Николай Колев също се отличиха с добри изяви за Лукойл Академик. За Спартак Михаил Танев показа много желание, както и тежкото крило Джеймс Анакреон и центърът Саша Топчов.
Двата тима се хвърлиха в здрава битка още от самото начало. Плевенчани държаха инициативата през първото полувреме, а на почивката водеха с 9 точки – 47:38. След паузата гостите увеличиха оборотите и след няколко успешни акции на Веселинов и Колев, Лукойл Академик сътвори пълен обрат, за да спечели с 89:84.
В TESY НБЛ  Спартак е с актив от 4 победи и 8 загуби и заема 7 място в класирането. На 26 януари от 18.00 ч. в Плевен тимът на Цветан Антов се изправя срещу Балкан в двубой от 15 кръг.
Снимка: архив „Плевен за Плевен”