И „Левски” не се смили над плевенчанки

16.01.2014 16:56

16.01.volley

Левски (София) очаквано победи Спартак 1996 (Плевен) в първия си мач от втората фаза на междинния дял в женската Национална волейболна лига, информира bgvolleyball.com. Пред тридесетина зрители в пловдивската зала Олимпиада носителките на Купа България изковаха бърз успех над последния в класирането с 3:0 (25:10, 25:12, 25:15), оформено след около 55 минути игра.
В началото на мача Спартак поведе с 3:1 точки но “надмощието” на плевенчанки бе дотук. Софиянки обърнаха за 6:3 и повече не погледнаха назад. С два поредни аса Петя Баракова затвори гейма при 25:10. Разпределителката продължи да изпълнява сервис и в началото на втората част, като доведе нещата до 5:0 и на практика предреши изхода и от този гейм. Радослав Бакърджиев даде възможност на някои от своите резерви да поиграят, което позволи на плевенчанки да отбележат три поредни точки малко преди края, но отново с ас, този път на Вероника Вежандолска, геймът приключи при 25:12. Интрига в третата част имаше до 11:9 за Спартак, за което принос имаха и отличните изяви на блокада от Юлия Бонева. Веднага след това серия от точки за Левски при сервиси на Бежандолска обърна резултата до 15:11. Софиянки увеличиха преднината си, а Кристина Якимова с атака отбеляза последната точка за 25:15.
Снимка: bgvolleyball.com