„Спартак” загуби у дома от „Черно море”

14.12.2013 20:12

14.12.basket

Баскетболистите на „Спартак” допуснаха поредно четвърто поражение, след като загубиха на свой терен от „Черно море Порт” (Варна) със 73:83. Мачът започна много равностойно и след смени на водачеството през първата четвърт домакините имаха точка аванс. Малката разлика се запази до средата на втората част, когато с по-добра игра в нападение варненци успяха да поведат с 6:7 точки. Добра серия от 5:0 за край на полувремето пък ги изведе с 11 напред при 42:31. Двуцифрената преднина се запази през цялата трета част, като се движеше между 10 и 13 точки. Със силно начало на заключителните 10 минути „Спартак” успя да се приближи само на 5 точки от съперника при 61:66. Разликата падна до 6 точки и минута и половина преди сирената, но серия от 6:0 на гостите сложи край на спора.
„Черно море” имаше по-добър процент при стрелбата общо от игра – 52% срещу 44%. Тимът получи 32 възможности да вкара от наказателната линия и реализира 22 от тях (69%), а плевенчани бяха 12/18 от наказателната линия (67%). За „Спартак” Алвин Етилопи записа дабъл дабъл от 18 точки и 10 борби, 16 вкара Цветослав Острев, а 13 – Джеймс Анакриън.