250 състезатели премериха сили в първия лекоатлетически турнир „Децата на Плевен”

07.12.2013 19:08

7.12.leka1

Първото издание на лекоатлетическия турнир „Децата на Плевен”, организиран от СКЛА „Спартак”, се проведе днес на закритата лекоатлетическа писта в нашия град. Проявата бе под патронажа на областния управител Илиян Йончев и събра над 250 участници от плевенските училища. Младите спортисти се надпреварваха в четири дисциплини – 60 метра бягане, скок дължина, скок дължина от място и скок височина. В проявата имаха възможност да се включат момичета и момчета, родени между 1999 и 2004 г., като всеки от тях получи за участието си тениска от организаторите. Класираните на първите три места във всяка категория и възрастова група взеха медали и предметни награди, а за първите трима в скока на височина имаше специални монети – златна за първия, сребърна за втория и бронзова за третия. Наградите връчи областният управител Илиян Йончев.

7.12.leka2
Първенец в бягането на 60 м стана Йордан Попов от Спортно училище „Георги Бенковски”, който взе разстоянието за 7.47 секунди. При момичетата най-бърза бе Симона Радева от СОУ „Пейо Яворов”, която финишира за 8.25 секунди. В скока на височина златните монети спечелиха Йордан Попов, преодолял 160 см и Виктория Миланова от СОУ „Иван Вазов” със 140 см. В скока на дължина от място най-добър бе 10-годишният Михаил Костов, който скочи 203 см. При 11 и 12-годишните съответно Мартин Николов скочи 175 см, а Георги Николов 190 см. При момичетата 12-годишната Десислава Горанова стана първа със 190 см. При 11-годишните Емили Найденова грабна златото със 178 см, а при 10-годишните победата бе за Даниела Радославова, приземила се на 158 см.

7.12.leka3
В скока на дължина най-далеч скочи 13-годишният Георги Велчев – 5.65 м. При 14-годишните с постижение от 5.25 м първи се класира Венцислав Генчев, а при 12-годишните с 4.10 м – Добромир Николов. При дамите 12-годишната Ванеса Начева се приземи на 4.70 м и зае първото място в тази възрастова група. При 14-годишните първа е Кристина Николова с 4.60 м, а при 13-годишните с постижение от 4.08 златният медал спечели Деница Иванова.