„Спартак” отстъпи при гостуването си на „Балкан”

23.11.2013 21:23

23.11.basket

„Балкан” (Ботевград) записа първата си домакинска победа за новия сезон в Теси НБЛ. В мач от шестия кръг на шампионата тимът прие „Спартак” (Плевен) в Ботевград и спечели с резултат 83:74. Така „зелените“ вече са с 3 успеха и 2 поражения, докато плевенчани са с баланс 2-3. В следващия кръг спартаклии приемат Левски.
След първата част ботевградчани дръпнаха със 7 точки, а малко след началото на втората след добра серия разликата стана още по-голяма. Резултатът малко след старта й беше 30:23, а по средата вече бе 44:29. В последните две минути и половина пък балканци завършиха със серия от 11:2 и след аванс от 21 точки на практика си осигуриха успеха още до почивката. След паузата плевенчани намалиха изоставането си, но така и не успяха да се доближат сериозно. Реално, разликата между двата тима дойде при стрелбата за 2 точки. Домакините успяха в 24 опита от 47, а гостите бяха 18 от 34. Отделно плевенчани пропуснаха 11 наказателни удара от 28 опита и това им струваше доста.
Ноа Далман завърши със сериозен дабъл дабъл от 21 точки и 18 борби за ботевградчани, а Иван Лилов вкара 17 точки. За „Спартак” Веселин Георгиев имаше 23 точки и 6 борби, а с 16 точки приключи Алвин Етилопи.