Баскетболистите ни с първа домакинска победа – мачът в снимки само в „Плевен за Плевен”!

16.11.2013 21:52

16.11.basket1

„Спартак” (Плевен) записа втора поредна победа в ТЕСИ Национална баскетболна лига тази вечер, като това е и първият домакински успех на отбора за сезона. Той посрещна „Берое” и се наложи категорично с резултат 98:73. Сред зрителите в зала „Балканстрой” бе и председателят на Българската федерация по баскетбол, Георги Глушков. В следващия кръг „Спартак” гостува на „Балкан”, а плевенчани ще могат да гледат отново любимците си тук на 30 ноември срещу „Левски”.

16.11.basket2
Джеймс Анакреон изигра много силен мач и завърши с 27 точки. 12 отбеляза Васил Александров, а близо до трипъл дабъл бе Цветослав Острев – 11 точки, 11 асистенции и 8 борби. За „Берое” Доминик Фъргюсън завърши с 25 точки и 10 борби, а по 11 добавиха Милчо Борисов и Тихомир Желев.

16.11.basket3
Спартаклии поведоха в началото и след силни първо минути натрупаха аванс от 15 точки при 22:7, като стабилната им преднина се запази до края на първия период. След здрава игра през втората четвърт отборът запази комфортен аванс и на почивката вече водеше с 20 точки. След силна серия от 10:2 на старозагорци в началото на второто полувреме разликата падна на 12 точки, но домакините успяха да я възстановят и да си гарантират спокойно доиграване на мача. Точно това се случи, след като през последните 10 минути разликата не падна под 15 точки. Най-силното оръжие на спартаклии бе стрелбата от тройката, като те нанизаха 13 далечни стрелби от 26 опита срещу 4/17 на съперника.