Каратисти от Левски с отличия на турнира за „Купа Ояма”

14.11.2013 15:34

14.11.levski

Генчо Генов, Викторио Банчев, Светослав Стилиянов и Калоян Георгиев от карате клуба в Левски участваха в Националния турнир по карате киокушин „Купа Ояма“ за деца от 8 до14 години на 10 ноември в Нови пазар, информираха от пресцентъра на Община Левски. Генчо Генов зае второ място в категория 45 кг за деца на 10-годишна възраст, Викторио Банчев зае също второ място категория 30 кг за деца на 10-годишна възраст. Светослав Стилиянов се класира на трето място в категория до 45 кг за деца до 12 годишна възраст, а Калоян Георгиев категория до 55 кг деца в същата възрастова група зае четвърто място.
На 23 ноември предстои национален турнир в Шумен, а от 21 до 23 декември във Варна ще се проведе Световен шампионат за деца, юноши младша и юноши старша възраст, момичета и девойки, в който ще участват 350 състезатели от 52 държави. От карате клуба в Левски ще участват 8 деца във всички възрастови групи.