Две плевенски момичета със златни медали от Световното по карате шотокан -до

16.10.2013 18:15

karate2

България спечели два златни медала при жени и мъже в най-атрактивната категория „Open“ на 21-световно първенство по карате шотокан -до в Нови Сад, Сърбия. Първенството се проведе на 12 и 13 октомври в сръбския град и се организира от Шотокан Карате До на Обединените нации (Shotokan Karate Do of United Nations (SKDUN), чийто представител у нас е Българска Федерация Шотокан Карате-До (БФШК).

karate4
В категория “Open“ златен медал спечели 23-годишната Борислава Ганева с резултат 6:0. Борислава е от Плевен, студентка е по право и политически науки.
В категория „Open“ при мъжете златен медал спечели 20-годишният Тодор Събев от гр.Русе с резултат 2:0. Тодор също е студент по право. Любомир Нецов пък стана втори и въпреки че бе със счупен нос успя да стигне до финала на състезанието. Третото място в същата категория е за Тихомир Тодоров. При мъжете до 70кг. Пламен Кирилов зае 3 място.

При девойките в категория „Ката“ Мартина Чан зае 2 място, а Росица Николова се класира трета.

karate3

При младежите в категория „Кумите“ до 60кг. първото място спечели сестрата на Борислава – Адриана Ганева, а в категория до 75кг. със злато се окичи и Тодор Събев. При децата – Кохай Купа България спечели 4 златни, 2 сребърни и 6 бронзови медала.