КБИ „Петромакс” – втори по медали на международен турнир в Каварна

17.09.2013 13:24

На 14 и 15 този месец в спортната зала на Каварна се проведе 8-ия Международен турнин по карате „Купа Каварна”, в който взеха участие 110 състезателите по карате. Клуб Бойни Изкуства „Петромакс” – Плевен участва на семинар, предшестващ турнира, и на самото състезание, с трима седии/рефери – Ангел Ленков, Ивайло Петков, Станимир Недялков и девет каратеки, които с успехите си класираха клуба на второ място по брой медали в крайното комплексно класиране.

Petromax1

Отлично представяне при дисциплина кумите индивидуално направиха Ивет Горанова и Николай Асенов. Съотборникът им Станислав Цанов, който въпреки, че игра контузен от лагера предишния ден, надви опоненти в три срещи и игра клубен финал в категория над 45 кг. срещу съотборника си Теодор Димитров. Цанов се класира на първо място и се окачи със златен медал в категорията, а Димитров стана вицешампион. Другия клубен финал бе в категория Опън при момичетата родени 1998-1999г., където след много нарушения една към друра Виктория Росева и Габриела Горанова си поделиха медалите. Габриела и Виктория се качиха една до друга най-отгоре на състезателната стълба за награждаванията, за да получат медалите си заедно.

petromax2

Ивайло Петков се състезава в две дисциплини: кумите индивидулано в категория над 75кг. – при мъжете – където стана вицешампион и в отборната дисциплина кумите, където с лекота надви опонентите си и помогна значително за класирането на отбор „Ковънтри” от Англия на трето място. С три сребърни медала се прибра в Плевен Магдалена Иванова – вицешампионски титли в категория Опен – дисциплина кумите индивидуално – една при девойките и една при жените. Иванова успя да грабне и среброто при дисциплина ката индивидиално девойки.