Спартак (Плевен) драматично загуби в Луковит

16.09.2013 17:39

Spartak

Загуба – 0:1 допуснаха футболистите на плевенския Спартак при гостуването си в Луковит на местния Ботев. Двубоят бе от 5-ия кръг на Северозападната В-група. В последните секунди на даденото от съдията Станислав Ставров 4-минутно продължение домакините стигнаха до победното попадение. Тонев опита нещо подобно на центриране, стражът на Спартак не внимаваше, топката го прехвърли и спря в мрежата. Това бе четвъртата победа за Ботев /Луковит/, който все още няма загуба, като се изкачи на второто място в класирането.
Другото очаквано дерби в този кръг не се състоя. Зоналният съвет на БФС-Велико Търново отложи срещата Ботев (Козлодуй) – Партизан (Червен бряг), тъй като половината отбор на домакините се е разболял. От това се възползва Локомотив (Мездра), който след победата си над Янтра (Габрово) – 4:0 вече е едноличен лидер.