Резервите на Спартак разбиха Гигант за Аматьорската купа

11.09.2013 18:58

Футболистите на плевенския Спартак победиха с 5:0 гостуващия Гигант /Белене/ в среща от първия кръг на турнира за Аматьорската купа. През последните пет дни това е вторият двубой между двата отбора, като миналия петък избранниците на треньорския тандем Бойко Цветков – Цветомир Младенов спечелиха с 3:0 в двубой от 4-ия кръг на Северозападната В група.

Spartak
Този път обаче заслугата е на други футболисти. Треньорите гласуваха доверие на играчи, които досега предимно оставаха на резервната скамейка и на някои юноши. Резултатът показва, че те се отблагодариха за доверието. През целия мач домакините бяха по-добрия тим. Първият удар към беленската врата нанесе Благовест Ботев в 17-ата минута, но Иван Николов изби с крак. След още толкова време Спартак вече водеше в резултата. В 33-ата минута Ахмед Карабакъров центрира и Лъчезар Кънчев стреля неспасяемо с глава за 1:0. До края на полувремето плевенчани държаха инициативата, но така и не създадоха нова голова опасност пред вратата на гостите. След почивката обаче и това стана. Спорът окончателно бе разрешен само за 3 минути. Първо в 63-ата юношата Цачев бе оставен непокрит в наказателното поле на Гигант и отблизо покачи на 2:0. Течеше 66-ата минута, когато Михаил Петров вкара ефектен гол от тъчлинията, давайки категоричен аванс на отбора си. Натискът на домакините продължи и последваха две попадения на Благовест Ботев. В 73-ата минута той шутира неспасяемо от десетина метра. 7 минути преди последния съдийски сигнал на Пламен Георгиев, Ботев проведе самостоятелна акция, при която излъга защитата и вратаря на Гигант, а после търкулна топката в мрежата, фиксирайки крайното 5:0.
След този разгромен успех Спартак продължава във втория кръг на турнира. Следващата сряда – 18 септември плевенчани гостуват на Партизан /Червен бряг/. Мачът е от 17:00 часа на градския стадион.
Партизан достигна до този двубой след служебна победа. Съперникът му Ситомир /Никопол/ отказа да играе и според правилника отпадна от турнира след загуба с 0:3. Победителят от плевенския финал продължава битката за Аматьорската купа вече на национално ниво.