КБИ „Петромакс” – четвърти на Държавно първенство по Джу Джицу

21.05.2013 14:36

petromax

На проведеното в Бяла Слатина Държавно първенство по Джу Джицу, организирано от Българската национална федерация, взеха участие над 140 състезатели от страната. В крайното комплексно класиране по медали КБИ „Петромакс” – Плевен е на 4-то място, с равен брой златни медали с класиралият се на 3-то място Централен Полицейски Карате Клуб. Отлично представяне при система Дуо направиха Станислав Цанов и Ивет Горанова – възпитаниците на Спортно училище „Георги Бенковски”. Двамата играха общо 3 срещи и спечелиха заслужено златни медали и шампионската титла за системата. Ивет Горанова стана шампион и в категория до 52 кг. на система файтинг.
Зрелищни бяха срещите на Николай Асенов, а бронзовият му медал от първенството, според мнозина, се равнява на златен. Николай мери сили в най-тежката категория – до 65 кг., заедно с много силни джудисти.