Виктория Росева от КБИ Петромакс с 2 медала от Балканското първенство по карате

02.04.2013 13:45

Petromax

От 28 до 31 март в Крагуевац, Сърбия, се проведе 18-то Балканско първенство по карате за деца, старша възраст, девойки, младежи, жени и мъже до 21 г. В състезанието участваха 1500 карате-състезатели от 14 държави – България, Гърция, Сърбия, Македония, Румъния, Унгария, Босна и Херцеговина, Словения, Кипър, Албания, Австрия, Черна Гора.
Виктория Росева от КБИ Петромакс, с треньор Ангел Ленков, завоюва трето място в кат. до 54 кг /род. 1999 г./. Тя е единствената състезателка от българския национален отбор, извоювала 2 медала. В оспорвана битка срещу отбора на Гърция, Виктория спечели с 5 : 2, което заедно с победата на Александра Стъблева доведе до отборната победа и трето място за отбора на България при дисциплината кумите отборно.

karate
Другите представители на КБИ „Петромакс” – Станислав Цанов, Йоанна Иванова, Ивет Горанова се представиха достойно в своите категории. Станислав Цанов спечели 1 среща с 5 на 2 срещу гръцки състезател, втората среща завърши наравно и по съдийско решение – загуби. Йоанна и Ивет спечелиха по 2 срещи срещу представителки на турския национален отбор с 2 на 1, но загубиха на полуфинали.