4 златни и 3 сребърни медала за КК „Петромакс” на турнира „Цар Калоян”

26.03.2013 13:47

На 23 март във Велико Търново се проведе турнир по карате за деца, младша възраст – „Цар Калоян” с домакин и организатор КК „Калоян”. На турнира участваха над 200 състезатели от карате школи от страната. Плевенският КБИ „Петромакс” се представи с 8 състезатели на плевенската школа, ученици на Спортно Училище „Георги Бенковски”. град Плевен със специалност Карате.

Антонова - Петромакс
При дисциплина ката идндивидуално шампионски титли извоюваха Станислав Цанов и Ивет Горанова. Ивет дублира златния си медал в дисциплина кумите индивидуално, в категория над 45кг., където на финала срещна съотборничката си Йоанна Иванова. От родените през 2002 година при дисциплина кумите индивидуално вицешампионска титла извоюва Дара Ганчева. Отлично се представи и най-малкият каратека от клуба на турнира – Валентин Сачански, който след 4 убедителни победи извоюва Шампионска титла и златен медал в категория до 32 кг. Съотбрникът му Георги Ценов стана втори в категория над 45 кг. Чудесно представяне направиха и Денислав Дафинов – 5-то място в категория до 40кг., Теодор Димитро – 5-то място до 45 кг., и отборът на клуба за кумите отборно, които също се класираха пети.
Четирите златни и трите сребърни титли отредиха пето място на КК „Петромакс” в крайното комплексно класиране по медали от състезанието.